Opis
Konwektor wentylatorowy przeznaczony jest do ogrzewania lub chłodzenia i wentylacji wnętrz pomieszczeń wymagających więcej niż dwie wymiany na godzinę. Dotyczy to głównie pomieszczeń w lokalach użyteczności publicznej takich jak: biura, sklepy, pomieszczenia komputerowe oraz wszystkich pomieszczeń wymagających okresowego lub ciągłego dostarczania świeżego powietrza.
OPIS PRODUKTU
Podstawowymi podzespołami konwektora są:
- konstrukcja wykonana ze stali galwanizowanej z elementami aluminiowymi oraz obudowy malowanej proszkowo;
- miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła przeznaczony do grzania lub chłodzenia w wersji 2 lub 4 – rurowej z możliwością przyłączenia zasilania od dołu bądź ze ściany;
- taca ociekowa na skropliny,
- nagrzewnica elektryczna o mocy 3x1kW przeznaczona do dogrzewania powietrza w okresach przejściowych;
- wentylator o poprzecznym przepływie powietrza;
- komora mieszania wbudowana w urządzenie wyposażona jest w przepustnicę do regulacji proporcji udziału powietrza świeżego do obiegowego (max 50:50%) za pomocą dźwigni nastawnej;
- filtr powietrza klasy G2 lub siatka;
- regulator temperatury RAB3 – instalacja wymaga zastosowania dodatkowego przewodu 7x1mm2;
- zawór grzejnikowy Dn 15 z siłownikiem termicznym zamontowany na zasilaniu wymiennika ciepła (układ 2R – 1 szt. układ 4R – 2 szt.)
- przewód zasilający zakończony wtyczką z bolcem.
Dodatkowym wyposażeniem jest:
- czerpnia powietrza;
WARUNKI PRACY
Do pracy ciągłej konwektora przewidziany jest niski i pośredni bieg wentylatora. Konwektor przeznaczony jest do pracy w dwóch pozycjach, pionowej (przy ścianie) i poziomej (podwieszony do stropu).
W okresach przejściowych w przypadku braku zasilania ciepłą wodą funkcję grzewczą przejmują grzałki elektryczne. Po pojawieniu się czynnika o temperaturze powyżej 50OC grzałki elektryczne zostają odłączone.
W obu przypadkach dopływ powietrza świeżego jest regulowany przepustnicą umieszczoną w komorze mieszającej od 0 do 50% całkowitej ilości powietrza. Pozostała ilość powietrza jest pobierana z pomieszczenia. Dla obu pozycji pracy komora mieszania pozwala na montaż czerpni od dołu aparatu bądź z tyłu co pozwala na stosowanie różnych systemów zasilania powietrzem świeżym.